Twitter'dan Ticari Odaklı Yenilik; Sponsorlu Hikayeler
Twitter kullanıcıları için kötü ancak firmalar için ideal olan bir yenilik ile gündeme geldi. Twitter'ın hikayeler bölümünde sponsorluk anlaşması yapmak mümkün hale geldi.

Sosyal paylaşım platformu Twitter Hikayeler bölümü için muhteşem bir geliştirme yapıyor. Twitter'daki yenilik ile birlikte kullanıcılar hikaye bölümün için sponsorlu içerikler yayınlayabilecek.  Yeni özellik ile birlikte Hikayeler bölümünde fotoğraf, GIF ve video paylaşımı yapabilmek mümkün. Tüm kullanıcılar dünya genelinde hikayelerine sponsor alabilecekler. Bank of America sponsorluğunda yeni bir test yapan Twitter, güncellemeden önce test aşamasını tamamladı ve başarılı sonuçlar elde etti.

Dün bir görsel yayınlayan Twitter bu görselde yaptığı denemeyi duyurmuş oldu. Sponsorlu hikayeler özelliğinde marka logosunu veya farklı reklam araçlarını eklemeniz mümkün hale geliyor. Sponsor içeriklerdeki kazanç ise kitleye bağlı olarak değişkenlik gösterebilecek. Bu nedenle popüler hesapların kazançları bir hayli yüksek olabilir. Bununla birlikte maliyet,müşteri, endüstri ve etkinlik gibi gelişimlerde kitleye bağlı olarak değişim gösterecektir. Ayrıca Twitter'da reklam vermek isteyenlerde farklı şekilde ücretlendirme ile ödeme yapabilecek.

Bu güncelleme henüz tam olarak rayına oturmamış olsa bile sponsorların ve markaların heyecanlanmasına vesile oldu. Ayrıca birçok firma bu güncelleme ile birlikte popülaritesini arttıracağından heyecanla güncellemeyi beklemeye başladı. Dijital yayıncılar ve önemli markalar sponsorlu içerik paylaşarak kısa süre içerisinde popülerliğini arttırabilecek ve kazanç sağlayabilecek. Bu güncellemenin olumsuz yanı ise gelir elde etmek isteyenlerin kullanıcıları rahatsız edebilme ihtimalinin olması. Bilindiği üzere reklamcılık sektöründe parası olan düdüğü çalıyor. Haliyle kullanıcıların Twitter deneyimi ve kullanımı reklamlar ve sponsorluklarla kaplanabilir. Twitter'da bu tür reklamların kısa süre içerisinde kullanıma açılacağı ve firmalar tarafından kullanılabileceği ifade ediliyor. Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Sizce reklamlar ciddi düzeyde bizleri etkiler mi?

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları