Instagram 20 Haziran'da Yeni Özelliğini Duyuracak
Yaklaşık 850 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram'da bir yenilik gündeme geldi. Uzun süredir üzerinde yapılan çalışma ile video paylaşım politikası değiştiriliyor.

Sosyal paylaşım uygulaması Instagram kullanıcılarına özel yeni bir geliştirme yapıyor. Kısa süre önce bomba gibi bir haberler marka değerini arttıracağını ifade eden Instagram hem bireysel kullanıcılara hem de işletme hesaplarına özel muhteşem bir yenilik sunacak. Instagram'ın 1 dakikalık videolara izin verdiği ve bu sürenin aşılmadığı bilinen bir gerçektir. Kullanıcılar ise Instagram'ın bu kuralına uygun olarak video paylaşımı yaptığı gözlemlenmiştir. Ancak birçok kullanıcının video süresinin uzatılması konusunda hemfikir olduğu biliniyor. Instagram ise kullanıcı odaklı gelişmelerine bu özelliği ilave ederek muhteşem bir yenilik sunmaya hazırlanıyor.

Dev marka Facebook'u ve Youtube'u geride bırakmak isteyen Instagram'ın bu hamlesi şimdiden çok konuşulacak. Çünkü Instagram uygulamasının kitlesi genel anlamda aktif bir kitle ve uygulama içerisinde geçirdiği süre dev markalar ile rekabete girebilecek düzeydedir. Bu nedenle Instagram'da yapılacak olan yeni özelliklerin birçok marka için tehlike barındırdığını söylemek doğru olur. Fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram'ın geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre 20 Haziran 2018 tarihinde uzun süreli video paylaşım özelliğinin duyurulacağı ifade ediliyor. Özelliğin aynı zamanda 4K videoları destekleyeceği de konuşuluyor. Tam ekran video oynatma özelliği ise sürpriz fonksiyonlar arasında yer alıyor. Instagram'ın bu özelliği ile uzun süre konuşulacağı ve yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Instagram'da paylaşılan videoların süresi uzatıldığı takdirde video paylaşımı yapan popüler sayfaların da stratejilerini değiştirebileceği ve daha özgür olacağı ifade edilmiştir. Doğal olarak ilgili özellik kullanıma sunulduğunda yoğun ilgiye maruz kalabilir. 20 Haziran tarihinin ardından özellik ile ilgili ayrıntılar belli olacaktır.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları