Bu Dondurma Kaç Para Eder (Trend Soru)
Sosyal medyada kullanıcıların sıklıkla paylaştığı içerikler arasında dikkat çeken sorulardan birisi ''bu dondurma kaç para eder?'' sorusu oldu. Peki dondurmalar ne kadar?

Günlük vaktinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçiren insanlar hızla yayılan konular arasında gezinti yaparken eğlenceli içeriklere denk gelebilmektedir. Bu içeriklerden bazıları ise sosyal medya kullanıcılarına yöneltilen sorulardır. Sosyal medya kullanıcıları genellikle bu tür sorular ile keyifli vakit geçirmektedir. Ayrıca soruları yanıtları incelendiğinde normal gönderilere oranla daha fazla katılım gösterildiği dikkat çekmektedir. Son zamanların popüler sorusu haline gelen ''bu dondurma kaç para eder?'' sorusu da en çok katılım olan konulardan birisi haline gelmiştir. Dondurma külahı, dondurma topları ve matematik işlemleri ile hazırlanan soruda her bir dondurma topunun ve külahı fiyatı soruluyor. Dondurmalar ile ilgili soruda doğru yanıtı verenler ise bir hayli fazla oldu.

İlgili soruda çilek topları, sütlü top ve külah yer alıyor.4 farklı işlem ile hazırlanmış soruda sizlere külahın fiyatı, çilek topunun fiyatı ve sütlü topun fiyatı soruluyor. İlgili soruyu yanıtlamak ve her birinin fiyatını öğrenmek için sırasıyla işlemleri yapmanız isteniyor. İlk 3 işlem kolay gibi görünüyor olsa da diğer son işlemin biraz zaman istediği aşikar. Bu nedenle dikkatli bir şekilde ilerlemeli ve çıkartmış olduğunuz sayıları bir yere not almalısınız. Böylece işlemi daha kısa sürede çözebilir ve işlem ile ilgili sorunun son şıkkında zorlanmazsınız. Bununla birlikte dondurmalar ile ilgili sorulan bir diğer soru da ise lolipop yer alıyor. Karışık bir fotoğraf içerisinde tarif edilen lolipopu bulmanız isteniyor. Bakalım aşağıdaki soruları yanıtlarken doğru cevabı bulabilecek misiniz?

Bu dondurma kaç para eder?

Bu dondurma kaç para eder?

Her bir birimin fiyatı:

Her bir birimin fiyatı:

Lolipop nerede?

Lolipop nerede?

Lolipop'un bulunduğu yer:

Lolipop'un bulunduğu yer:

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları