Bozuk Olduğu İddia Edilen ATM'nin İçine Giren Fareler 9 Milyon TL Yedi!
Sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi olan ATM olayında farelerin rekor miktarda para yediği ortaya çıktı. ATM'nin bozuk olması fareler ATM'yi kendi iradeleri ile bozmayı başardı..

Hindistan'da tüm dünyayı hayret ettirecek bir gelişme yaşandı. 3 hafta boyunca arızalı olduğu ifade edilip kapatılan ATM'yi farelerin bastığı ortaya çıktı. Bilindiği üzere ATM'lerde dikkat çekecek büyüklükte bir delik bulunmuyor. Haliyle farelerin ATM'nin içine girmiş olduğu bilgisi kafalarda soru işareti bırakıyor. ATM içerisine giren farelerin bununla kalmayıp 9 milyon TL paraya denk gelen kağıt parayı yemesi şok etkisi yarattı. Ciddi derecede zarar veren bu durumun ardından yetkililer harekete geçti.Olayın görünen yüzü ise tebessüm ettirecek düzeyde hafızalarda yer aldı. Farelerin ATM'nin içine nereden girdiği bilinmezken rekor miktardaki parayı yemesi ise asıl komik olan nokta oldu.

Assam eyaletinin Tinsukia bölgesinde bulunan ATM'nin arızalanması ve bu arızanın uzun süre olması dikkat çekmişti. Yetkililer bankamatiğin içerisini açtığında adeta şok yaşadı. Birkaç farenin ATM'nin içine girdiği ve yaklaşık 12.38 lakh kağıt parayı yediği belirtildi. 13.38 lakh para ise Türkiye hesabı ile 9 milyon TL ediyor. ATM'den alınan kağıt para parçalarının yüksek oranda tahrip edilmesi işi zorlaştırdı. Ancak yetkililerin kağıt paraları onarmak için çalışmalara başladığı ifade edildi. Yetkililer ATM'de tahrip edilen kağıt paraların tamamını onarıma alarak ATM'yi hizmete kapattı. Yapılan çalışmaların hangi noktada olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak olaya sebep olan farelerin yarattığı infial bir hayli büyük görünüyor.

Bölgede alternatif ATM'lere yönlendirilen vatandaşlar olayı yakından takip ediyor. Farelerin tahrip ettiği ATM ile ilgili olarak nasıl bir çalışma yapılacağı ise merak ediliyor.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları