Basın Mensubu Antoine Griezmann'a Google Translate İle Soru Sordu
Bugüne dek basın toplantılarında alışılmış bir şekilde soru sorulduğu biliniyordu. Ancak bir basın mensubu translate kullanarak dikkatleri üzerine çekti.

Bilindiği üzere dünya kupası maçları başlıyor ve kupaya katılacak olan takımlar basın toplantıları düzenliyor. Fransa'nın yıldız oyuncusu Antoine Griezmann'ın basın toplantısı da dikkat çeken toplantılardan birisi oldu. Ancak bu toplantıyı eşsiz kılan bir basın mensubunun yapmış olduğu girişim oldu. Dünya kupası için basın mensuplarının karşısına çıkan Antoine Griezmann kendisine yöneltilen soruları yanıtlamaya başladı. Bu sırada yabancı dili yeterli düzeyde olmayan bir basın mensubu kuralları çiğnememek için Google Translate üzerinden sorusunu yöneltmeyi tercih etti. Bu durum salonda keyifli anlar yaşanmasına neden oldu. Salon görevlisinin uyarısına kadar keyifli anlar yaşandı. Görevli sadece fransızca olan soruları yanıtlayabileceklerini ifade etti. Yaşanan bu keyifli dakikaların ardından bir sonraki soruya geçildi vebasın mensubunun sorusu yanıtlanmadı.

İlgili basın mensubu Antoine Griezmann'a transfer sorusu yöneltmişti. Dünya kupasının ardından Atletico Madrid'de mi kalacaksın yoksa Barcelona'ya transfer mi olacaksın? sorusu yanıtsız kalmış olsa da kafalardaki soru işaretini giderecek bir gelişme yaşandı. Basın mensubunun soru sorduğu anları ''Barca Times Media'' sayfası paylaştı. Bu durumun ardından Griezmann'ın Barcelona'ya transfer olacağı iddia edildi. Hali hazırda ortalıkta bulunan iddialarda bu yönde. Ancak Antoine Griezmann'ın hangi takıma transfer olacağı netlik kazanmamış bir durumdu. Dünya kupası maçlarının ardından Griezmann'ın hangi takıma transfer olacağı merak ediliyor. Ayrıca transfer bedeli de en çok merak edilen konulardan birisi olarak varlığını sürdürüyor.

Her şey bir kenara bir basın mensubunun Google Translate ile soru yöneltmesi oldukça ilginç bir yöntem oldu. Böylece basın mensubu tarihe geçmiş oldu. Basın mensubunun sorusu yanıtlanmamış olsa bile paylaşım yapılan sayfa basın mensubuna asıl yanıt veren durumlardan birisi oldu.

İlgili video:

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları