Arif V 216 Filminin Hangi Kanalda Yayınlanacağı Belli Oldu
Son zamanların en iyi filmlerinden birisi olarak gösterilen ve Cem Yılmaz'ın G.O.R.A.'nın devamı niteliğinde sinemaya uyarladığı Arif V 216 isimli filminin hangi kanal ile anlaştığı ortaya çıktı.

Son zamanlarda hem eleştiri alan hem de yüksek oranda beğeni toplayan Arif V 2016 filmi bir süre sonra televizyon ekranlarına gelecek. Arif V 216 filminin hangi kanalda yayınlanacağı ile ilgili resmi açıklama geldi.Şuan gösterimde olan filmin yayınlanacağı kanal dahi belli oldu. Cem Yılmaz ile Ozan Güven'in başrolleri paylaştığı Arif V 216 filminde bizi geçmişe götüren birçok isim yer alacak. Ünlüler geçidi olarak tanımlanan 1960'lı yılların sonunu yaşatan filmde takdir toplayan birçok nokta bulunuyor. Ayrıca filmin bir Cem Yılmaz eseri olması sinemaseverlerin ilgisini çeken bir diğer nokta oldu.

Türk sinemasına önemli eserler katan Cem Yılmaz'ın son filmi ile ilgili olarak Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu önemli açıklamalarda bulundu. Henüz 1 hafta önce vizyona giren ve birçok salonda gösterimde olan filmin hangi kanalda ve hangi tarihte televizyon ekranlarına geleceği belli oldu. Konu ile ilgili olarak Sina Koloğlu köşe yazısında şu ifadeleri kullandı;

‘Arif V 216’, yeni yılın en çok konuşulan filmi oldu ve olacak. Beğenenler, beğenmeyenlere anlatıyor. Gişesi de, en iyi Cem Yılmaz filmi olacak gibi… Malum, filmler önce sinemalarda sonra paralı kanallarda gösterilir. Sonra sıra, açık kanallara gelir. Peki bu filmi, hangi kanal yayınlayacak? TV8 yani Acun Ilıcalı, işin başında olayı bitirmiş duyduğum kadarıyla… Cem Yılmaz'la iyi anlaştıkları basından anlaşılıyor. Ee TV8'de yılbaşı gecesi programında da elinden gelen şovu sundu Cem Yılmaz. Sordum kanala, “Evet biz aldık” dediler. Peki ne zaman yayınlanır? Sinema salon yolculuğunun uzun süreceği belirtiliyor. Sonra paralı kanal yolculuğu var. Bu arada büyük olasılıkla Digiturk platformunda yayınlanacak. İyi iş yapan yerli filmleri kaçırmadığı söyleniyor.


Örnek ‘Recep İvedik 5', şu an bu platformda gösteriliyor. ‘Arif V 216'nın da burada yer alacağı konuşuluyor. TV8'deki yayının ise, 2019'u bulması bekleniyor.

Gişe filmleri hangikanalda?

Reklamı, gişesi iyi olan ve merak edilen filmlerin ekran yolculuğu nasıl olacak? Bir hatırlatayım,mesela ‘Ayla'… Bu filmin açık kanal yayın haklarını FOX aldı. Şener Şen'in başrolünü oynadığı ‘Yol Ayrımı' da FOX'ta yayınlanacak. TV8, Elçin Sangu ve Barış Arduç'un ‘Mutluluk Zamanı' filmine talip oldu. Bu kanallar, filmleri birden fazla oynatma hakkını elde ediyor ve zaman içinde de gösteriyor. Yani her daim ‘reyting' ve reklam garantili projeler oluyor. Özellikle TV8, bu konuda bir adım öne çıkıyor.

author

Yazar Hakkında

Ben Ejder Topaloglu. Sakarya Akyazı'da 93 yılında dünyaya geldim. İstanbul'da yaşıyor aynı zamanda üniversite okuyorum. Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim ve hobi olarak editörlük yapmaktayım.
Yazarlar Hakkında

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları